Klejenie i prasowanie
Przy niewielkim zakresie produkcji stosuje się klejenie i prasowanie „na zimno” ( w temperaturze pokojowej). Czas utwardzenia wynosi zwykle od 5 do 24 godzin. Obecnie w Polsce (Bystrzycka Fabryka Okuć Budowlanych) stosuje się klejenie „na zimno” i prasowanie w pakietach, po 10 elementów w jednym pakiecie.
W przypadku większego uprzemysłowienia produkcji utwardzanie klejów następuje w podwyższonej temperaturze (604-80 °C lub wyższej), a czas utwardzenia wynosi zaledwie 20-H50 minut. W okresie prasowania elementy są podgrzewane na ogół za pomocą gorących płyt przylegających do okładzin (metoda kontaktowa) lub gorącym powietrzem (metoda konwekcyjna).
Przy stosowaniu metody kontaktowej celowe jest doprowadzenie ciepła za pomocą cienkich, przekładek grzejnych o grubości 0,34-0,5 mm z nierdzewnej stali lub mosiądzu. W USA stosuje się warstwowe płytki grzejne izolowane od zewnątrz warstwą gumy o wysokich właściwościach dielektrycznych. Prasowanie elementów odbywa się na ogół w prasach „piętrowych”. tu krzywoliniowego przy zastosowaniu pompy ssącej lzi
Metoda konwekcyjna wymaga zastosowania suszarni, w których sprasowane elementy poddaje się działaniu gorącego powietrza. W tym przypadku stosuje się dwie „piętrowe” prasy umieszczone na podwoziach gdy na jednej prasie następuje scalanie elementów, druga prasa znajduje się w suszarni, co umożliwia ciągłość wykorzystania komory grzejnej. Między elementami umieszcza się przekładki aluminiowe, przyspieszające ich nagrzew.